معجزه عسل و دارچین - معجزه عسل و دارچین | معاونت بهبود تولیدات دامي جهاد کشاورزي خراسان شمالي

شروع توزیع تخم نوغان در استان خراسان شمالی

با توجه به هماهنگی های به عمل آمده توزیع تخم نوغان با قیمت هر جعبه

اطلاعیه
شرحي بر مصرف عسل با دارچين

عسل و دارچين به تنهايي خواص و فوايد فوق العاده ايي دارند و با کمک هم مي توانند بر بسيار از ناخوشي ها و بيماري ها غلبه کنند. عسل درمان بخش هر نوع بيماري است و بدون ايجاد عوارض جانبي مي تواند بسياري از بيماري ها را درمان کند. به عقيده ي بسياري از متخصصان، با اينکه عسل شيرين است اما اگر به ميزان و دز دارو خورده شود براي بيماران ديابتي نيز مشکلي پيش نمي آورد. وقتي عسل با دارچين مخلوط مي شود معجزه ي آن بيشتر شده و درمان بخش تر است. براي آشنايي بيشتر با خواص عسل و دارچين اين مطلب را تا آخر مطالعه کنيد.

بيماري هاي قلبي
عسل را با پودر دارچين مخلوط کنيد و براي صبحانه به جاي شکلات صبحانه و انواع مرباهاي صنعتي ميل کنيد. اين معجون طبيعي ميزان کلسترول را پايين مي آورد و درمان بخش بيماري هاي قلبي است. براي افرادي که قبلا دچار حمله ي قلبي شده اند نيز توصيه مي شود هر روز براي صبحانه از اين معجون طبيعي استفاده کنند. مصرف منظم معجون عسل و دارچين ضربان قلب را تقويت مي کند. زمانيکه کلسترول خون تان پايين و قلب تان قوي باشد بيماري هاي قلبي نيز از شما دور مي شود.

آرتريت
افرادي که از آرتريت رنج مي برند ميتوانند هر روز صبح و شب، دو قاشق عسل و يک قاشق پودر دارچين را با يک فنجان آب داغ مخلوط و ميل کنند. اگر اين افراد به طور مرتب اين کار را تکرار کنند قدمي بزرگ دردرمان بيماري خود برخواهند داشت.

عفونت هاي مثانه
اگر دچار عفونت مثانه شده ايد دو قاشق غذاخوري پودر دارچين و يک قاشق چايخوري عسل را در يک ليوان آب ولرم حل کرده و ميل کنيد. اين شربت ميکروب هاي مثانه را از بين مي برد.

دندان درد
اگر دندان درد داريد و به هر دليلي نمي توانيد به دندان پزشک مراجعه کنيد يک قاشق چايخوري پودر دار چين را با ? قاشق چايخوري عسل مخلوط کرده و روي دندان دردناک قرار دهيد. هر روز ? مرتبه اين کار را تکرار کنيد تا زمانيکه درد کاملا از بين برود.

کلسترول
اگر در دو ليوان چاي دو قاشق غذاخوري عسل و سه قاشق چاخوري پودر دارچين ريخته و ميل شود در عرض دو ساعت ميزان کلسترول بالاي خون به ميزان ?? درصد کاهش مي يابد. اگر افرادي که از کلسترول بالا رنج مي برند هر روز سه مرتبه از اين ترکيب ميل کنند گام بزرگي در درمان بيماري خود بر مي دارند.

سرماخوردگي و گريپ
افرادي که دچار سرماخوردگي و گريپ مي شوند بايد به مدت سه روز و روزانه يک قاشق غذاخوري عسل را با يک چهارم قاشق پودر دارچين مخلوط کرده و ميل کنند. اين شربت طبيعي سرفه هاي مزمن و گريپ را درمان و سينوس ها را آزاد مي کند.

معده درد
اگر از معده درد يا حتي زخم معده رنج مي بريد باز هم ترکيب عسل و دارچين را دريابيد. مقداري عسل را با دارچين مخلوط کرده و ميل کنيد.

گاز معده
بر اساس نتايج پژوهش هاي هندي و ژاپني، اگر عسل با پودر دارچين مخلوط و مصرف شود گاز معده متعادل مي شود. براي افرادي که از گاز زياد معده رنج مي برند توصيه مي کنيم عسل و دارچين غافل نشوند.

سيستم ايمني بدن
مصرف روزانه و مرتب عسل و پودر دارچين باعث تقويت سيستم ايمني بدن شده و به اين ترتيب بدن ما را از گزند باکتري ها و ويروس ها در امان مي دارد. متخصصان معتقدند که عسل به ميزان قابل توجهي حاوي ويتامين هاي متعدد و آهن مي باشد. مصرف مداوم عسل قدرت دفاعي گلبول هاي سفيد را در برابر باکتري ها و بيماري هاي عفوني بالا مي برد.

مشکل سوء هاضمه
اگر قبل از صرف غذا مقداري پودر دارچين را روي دو قاشق غذاخوري عسل بپاشيد و ميل کنيد باعث مي شود حالت اسيدي معده تسکين پيدا کرده و دستگاه گوارش سنگين ترين غذاها را به راحتي هضم کند.

براي طول عمر
اگر به طور مرتب چاي عسل و پودر دارچين ميل کنيد پيري را از خود دور مي کنيد. براي تهيه ي اين چاي لازم است که ? قاشق عسل و يک قاشق پودر دارچين را در سه فنجان آب  ريخته و اجازه دهيد بجوشد تا مانند چاي شود. روزانه سه مرتبه، يک چهارم فنجان از اين چاي را ميل کنيد. اين چاي عسل و دارچين پوست شما را نرم و لطيف مي کند و پيري آنرا به تاخير مي اندازد.

بيماري هاي پوستي
به ميزان مساوي عسل و پودر دارچين را باهم مخلوط کرده و روي مناطقي از پوستتان که دچار اگزما، زخم و هر نوع عفونت پوستي شده قرار دهيد.

کاهش وزن
صبح ها نيم ساعت قبل از صبحانه و شب ها قبل از خواب، عسل و پودر دارچين را در يک فنجان آب جوش حل کرده و ميل کنيد. اگر اينکار را به طور منظم انجام دهيد وزن تان کاهش پيدا مي کند. نوشيدن عسل و دارچين از تجمع چربي ها در بدن پيشگيري مي کند.

سرطان
محققان ژاپني و استرليايي به اين نتيجه رسيده اند که سرطان معده و استخوان با مصرف عسل و دارچين درمان پذير است. افرادي که از اين بيماري ها رنج مي برند بايد به طور مرتب و روزانه يک قاشق غذاخوري عسل را با يک قاشق چايخوري دارچين مخلوط کرده و هر روز سه مرتبه ميل کنيد. اين کار را به طور مرتب يک ماه انجام دهيد.

خستگي و پيري
پژوهش هاي اخير نشان داده است که قند موجود در عسل براي بالا بردن قدرت بدن مفيد است. دانشمدان معتقدند افراد سالخورده اي که عسل و دارچين مصرف مي کنند سرحال تر و چابک تراند. متخصصان به اين افراد توصيه مي کنند نصف قاشق غذاخوري عسل را در يک ليوان آب حل کرده و مقداري پودر دارچين به آن اضافه کنند و روزانه صبح و بعد از ظهر ميل کنند.

بوي بد دهان
مردم آمريکاي جنوبي هر روز صبح قبل از خارج شدن از خانه با محلول عسل و دارچين قرقره مي کنند. براي خوشبو شدن دهان يک قاشق چايخوري عسل را در آب داغ حل و مقداري دارچين به آن اضافه کنيد، اجازه دهيد محلول تان اندکي خنک شود و با آن قرقره کنيد.